Kes me oleme ja mida me teeme?

Meie tegevus

Et implantaat opereeritakse pisikesele patsiendile kogu eluks, on äärmiselt tähtis, et igaüks neist saaks nüüdisaegseima mudeli. Haigekassa tasub alates Jaanuarist 2012 implantaadi maksumuse kuid lisatarvikute eest omaosalussummade tasumisel on paljusid peresid aidanud Audiere. Jätkame hädasolijate abistamist avalduste alusel.

Oleme korraldanud mitmeid heategevuslikke kontserte, õhtusööke ja üritusi ning laekunud on raha ka ühekordsetest toetustest. Kogutud rahaga oleme kümne
tegevusaasta jooksul toetanud üle ligi 80 sisekõrva implantaadi ostu. Üha enam paigaldatakse lastele kaks implantaati, mõlema kõrva jaoks. Oleme implantaadilapsi lastevanemate avalduste alusel aidanud ka siirikutega kaasnevate tarvikute soetamisel ja tarvidusel ka remontimisel. 2007. aastal toetasime 76 700 krooniga otoakustiliste emissioonide aparaadi ostmist, millega tehakse imikutele haiglates kuulmise sõeluuringuid, et kurtust/kuulmislangust varakult avastada.

Tähtis osa meie tegevusest on sisekõrva implantaatide tutvustus ja toimimisalane selgitustöö kurtide ja ka kuuljate hulgas. Igal aastal sünnib kurtide ja kuuljate peredesse lapsi, kes võiksid implantaadi abil saada kuuljaiks-kõnelejaiks. Teadmatus, informatsiooni puudus ja kogenematus on tihti sellistes peredes otsuste tegemisel suured mõjutajad. Audiere osaleb selistele peredele suunatud teavitusprojektides ning on huvitatud sellisest koostööst ka teiste organisatsioonidega.

Alates 2012. aastast tegeleme aktiivselt audioloogia eriala populariseerimisega, selleks oleme tudengitele korraldanud audioloogiat tutvustava päeva Tartus ja loonud stipendiumi audioloogia õpinguteks Manchesteri ja Southamptoni Ülikoolides. Eestis audioloogia eriala ei õpetata, vajadus spetsialistide järele on aga suur.

Erinevalt muust, arenenud Euroopast, pole veel 2017. aastal audioloogia eriala Eestis iseseisev ega sellisena ka tunnustatud. Audiolooge meie tervishoiusüsteemis spetsialistidena ei eksisteeri. Tinnituse, tasakaaluhäirete, kuulmislanguse ja (äkk)kurtuse käes vaevlevad patsiendid ei saa endiselt patsientidena audioloogi vastuvõtule registreeruda hoolimata tõsiasjast, et Eestis saaksid nad kõrgtasemelist teenust Euroopas õppinud spetsialistidelt. Audiere esmane töö on seotud ebamäärase olukorra lahendamisega ning selleks teeme ja otsime aktiivset koostööd vastavate institutsioonide, ametnike ja seadusandjatega.


Suur tänu meie toetajatele!